ODTÜ İşletme Topluluğu

Kampüs Liderliği

Hemen Başvur

Program Hakkında

Kampüs Liderliği, ODTÜ dışındaki üniversite öğrencilerine ODTÜ İşletme Topluğu bünyesinde yer alma fırsatı sunan bir programdır. Kampüs liderlerimiz kendi kampüslerinde etkinliklerimizin tanıtım ve bilet satış süreçlerini yöneterek, ailemizin daha da büyümesine katkıda bulunmaktadır.

Sayısı gün geçtikçe artan dinamik üyelerimiz ve kampüs liderlerimizle hedefimiz; Türkiye’deki her üniversiteyle güçlü bağlar kurmak ve yeniliklere adım uyduran, öncü niteliğindeki etkinliklerimizle herkese ODTÜ İşletme Topluluğu deneyimini yaşatmak!

Neler Sağlar

Geniş Bir Network Fırsatı

Bilet Satış Oranlarına Göre Komisyon

İlk Beşe Giren Liderlere Sürpriz Ödüller

Etkinliklerimize Özel Davetli Olarak Katılma Şansı

Kampüs Liderliği Hakkında S.S.S

Kampüs Liderliği Nedir?
Kampüs liderliği, en kısa tanımıyla, 28 yıllık köklü bir geçmişi olan ODTÜ İşletme Topluluğu ailesinin diğer üniversitelerdeki temsilciliğidir. Kampüs liderlerimiz kendi kampüslerinde etkinliklerimizin tanıtım ve bilet satış süreçlerini yöneterek, ailemizin daha da büyümesine katkıda bulunmaktadır. Sayısı gün geçtikçe artan dinamik üyelerimiz ve kampüs liderlerimizle hedefimiz; Türkiye’deki her üniversiteyle güçlü bağlar kurmak ve yeniliklere adım uyduran, öncü niteliğindeki etkinliklerimizle herkese ODTÜ İşletme Topluluğu deneyimini yaşatmak!
Kimler Kampüs Lideri Olabilir?
Üniversite öğrenimine örgün bir şekilde devam eden ve kariyer odaklı kazanımlar elde etmek isteyen tüm öğrenciler kampüs lideri olarak başvuru yapabilir. Üniversite, bölüm ve sınıf ayrımı bulunmuyor.
Her Üniversitede Sadece Bir Kampüs Lideri Mi Bulunuyor?
Üniversitenin kişi sayısına ve yoğunluğuna bağlı olarak lider sayımız değişmektedir. Her üniversitede en az iki kampüs liderimiz bulunmakta.
Kampüs Lideri Olmak Bana Ne Katar?
Günümüzde üniversite yaşamını dolu bir şekilde geçirmek en önemli detaylardan biri. Kampüs liderliği yaparak düzenlenen tüm etkinliklerimizde rol sahibi olarak siz de deneyim kazanabilirsiniz! Ayrıca kendi üniversitenizdeki ve diğer üniversitelerdeki liderlerimizle tanışarak geniş bir network sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında METUBIZ ailesinin bir üyesi olarak ailemize dahil olabilirsiniz.
Kampüs Lideri Nasıl Tanıtım Yapar?
Öncelikle sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram vb.) hesaplarında etkinliklere ait gönderileri paylaşması kampüs liderinin arkadaşlarına ulaşmasını sağlayacak en önemli adımdır. Etkinlik tarihi yaklaştıkça, isteğe bağlı olarak, liderimize göndereceğimiz afişleri kampüsündeki uygun panolara asması ve el ilanları dağıtması kendi kampüsünde daha çok insana ulaşmasını sağlayacaktır.
Bilet Satışı Nasıl Gerçekleştiriliyor?
Kampüs liderlerimizin bilet satışlarını online olarak gerçekleştiriyoruz. Seçilen kampüs liderlerine kişiye özel bir kod oluşturuluyor ve böylelikle kaç adet bilet sattığınızı görmenizi sağlıyoruz.
Kampüs Liderlerinin Komisyon Oranları Nelerdir?
Kampüs liderlerimizin alacağı komisyon oranları bilet satışları başlamadan hemen önce etkinlik yetkilisi tarafından size bildirilecektir.
En Çok Satış Yapan Kampüs Liderleri Farklı Ödüller Alacak Mı?
İlk üçe giren liderlerimiz için ödüllerimiz; 1.ye Türkiye'nin en büyük öğrenci festivali olan Cheers Fest'e 1+1 davetiye, 2.ye etkinliklerimizde TeaTalk fırsatı, 3.ye hediye çeki. Ayrıca ilk beşe giren kampüs liderlerimiz için ise sürpriz hediyelerimiz bulunuyor ve etkinliklerimize özel davetli olarak katılma şansı yakalıyor!
Hangi Etkinlikler İçin Kampüs Liderliği Yapılıyor?
Başka Hangi Etkinlikleri Düzenliyorsunuz? Onlara Katkıda Bulunabilir Miyim?
Bu etkinlikler dışında, tüm üniversitelere açık olarak pazarlama alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için haftalık eğitimler ve vaka çalışmaları sunan METUBIZ Marketing School; satış alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için ise yine aynı şekilde haftalık eğitimler ve vaka çalışmaları sunan METUBIZ Sales School, veri bilimine ilgi duyan ve veri alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için düzenlediğimiz Big Data Bang ve Women Power adlı kadının gücünü anlattığımız etkinliklerimizi düzenliyoruz. Bu etkinliklerimizde bilet satışı olmuyor ancak elbette tanıtımdaki desteğiniz bizim için çok önemli. Menüde bulunan 'Etkinliklerimiz' bölümünden tüm etkinliklerimizi inceleyebilirsiniz.

Organizasyon Yapımız

ODTÜ İşletme Topluluğu yönetim kurulu, 1 başkan ve 6 yönetim kurulu üyesi olmak üzere 7 kişiden oluşur. Her yönetim kurulu üyesi aynı zamanda bir komitenin direktörlük görevini de yürütmektedir.

Her komite, 1 yönetim kurulu üyesi ve koordinatörlerden oluşur. Komitelerimizin her biri haftalık toplantılarla bir araya gelerek kendi alanlarında birbirinden farklı etkinlikler ortaya çıkarmaktadır.

Yıllık Tecrübe

+

Prestijli Etkinlik

+

Şirket İş Birliği

+

Yeni Üye

Aklınıza Takılan Tüm Soruları Bize Danışabilirsiniz