S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

ODTÜ İşletme Topluluğu Kimdir?
ODTÜ İşletme Topluluğu, 12 Şubat 1992’de, üyelerine okul yaşamları boyunca iş hayatı deneyimlemesi yapacakları, kendilerini bu yönde geliştirecekleri ve iş hayatını yakından tanımaları için öncü hoca ve öğrenciler tarafından kurulmuş eğlence dolu bir topluluktur.
ODTÜ İşletme Topluluğu'nun Amacı Nedir?
Amacımız, yıl içerisine yayılmış etkinliklerimizle; gerek üyelerimize, gerekse ODTÜ ve Türkiye’nin diğer üniversitelerindeki öğrencilere iş tecrübesi kazandırırken aynı zamanda eğlenme ve üyelerimizin kariyerini doğru yönde geliştirme imkanı sunmaktır.
Yıl İçerisinde Kaç Tane Etkinlik Düzenliyorsunuz?
İçerisinde Eymir Gölü Liderlik Oyunları, METUBIZ Marketing School, Finans Kongresi, Women Power, EnterTalking, Liderlik ve Kariyer Zirvesi, Big Data Bang, Spotlight, METUBIZ Sales School, CheersFest, Travel2Business ve Case in Campus’in de bulunduğu birçok etkinliğimiz bulunmakta. Bunların dışında; şirket tanıtımları da düzenleyerek, bu tür şirket etkinliklerinde öğrencilerin merak ettikleri sorulara yanıt bulmasına fırsat sunuyoruz.
ODTÜ İşletme Topluluğu'na Katılmamız İçin İşletme Bölümü Öğrencisi Olmamız Mı Gerekli?
Hayır, topluluk üyesi olmak için bölüm şartı aranmamaktadır. ODTÜ’nün bütün fakülte ve bölümlerinden öğrenciler topluluğumuza üye olabilirler.
Toplulukta Görev Alabilmek İçin Gerekli Nitelikler Nelerdir?
Takım ruhu ve sorumluluk bilinci üyelerimizde aranan özelliklerin başında gelmektedir.
Topluluğa Nasıl Katılabilirim?
Her dönem başlarında düzenlediğimiz tanışma toplantılarımıza ve hemen ardından istediğiniz komitenin toplantısına katılarak ve canınız ne zaman isterse sevimli topluluk odamıza gelerek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.
Aktif Üye Nedir? Nasıl Aktif Üye Olabilirim?
Topluluğumuzun sene sonunda gerçekleştirilen Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçimlerinde oy hakkı kazanabilmek için aktif üye olmanız gerekmektedir. Aktif üye olmak için, yıl içinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantılarına katılmış olmanız gerekmektedir.
Topluluk Üyeliği İçin Herhangi Bir Kayıt Ücreti, Aidat vb. Ödememiz Gerekli Mi?
Hayır, topluluğumuza üye olmak için hiçbir şekilde ödeme yapmanız gerekmemektedir.
Etkinliklerde Ne Tür Görevler Alabilirim?
Sponsor aramalarının yapılmasında, etkinlik sırasında misafirlerin ağırlanması, etkinliğin yapılacağı salonların hazırlanmasında, etkinliklerin tanıtım aşamasında (afiş, flyer dağıtımı vb.), etkinliklere yönelik bilet satışında ve daha başka pek çok konuda görev alabilirsiniz. En önemlisi fikirlerinizle topluluğumuza katkıda bulunabilirsiniz.
Etkinliklerde Nasıl Görev Alabilirim?
Etkinlikler öncesi düzenlenen ilgili komite toplantılarına katılıp, size uygun olan görevi yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.
Topluluğun Bizlere Katkıları Nelerdir?
Gerek etkinlik gerekse hazırlık sürecindeki çalışmalarla; iş hayatının nasıl işlediğine dair önbilgi niteliğinde kazanımların yanı sıra; düzenlediğimiz etkinliklerdeki eğitim, seminer ve söyleşiler sayesinde vizyonunuzun gelişmesi, İşletme Topluluğu’nun üyelerine başlıca katkılarındandr.